HDD Self -test

Self-test pevného disku se spouští v režimu na pozadí bez zatížení centrální procesorové jednotky. Vzhledem k tomu, že se data nepřenášejí přes kabel rozhraní, je interní autotest nejlepším způsobem analýzy pevných disků, který vykazuje nejlepší výsledky v rychlosti ve srovnání s jakýmikoliv softwarovými metodami. Doba trvání úplné diagnostiky závisí na kapacitě pevného disku: v průměru trvá diagnostika 1 hodinu. Indikátor LED aktivity pevného disku se během jejího provádění nerozsvítí, přestože se objevuje akustický šum aktivity disku.

HDD Self -test

Spuštění self-testu interních pevných disků HDD

Interní autonomní testy pevných disků se spouštějí standardními příkazy ATA/ATAPI. Jsou určeny k hloubkové analýze mechaniky pevného disku a stavu povrchu magnetických ploten. Po provedení testů jednotka pevného disku vždy bezchybně obnoví ukazatele S.M.A.R.T. odpovídající jejímu aktuálnímu stavu.

Autodiagnostika může zjistit poškození HDD

Rychlý autotest harddisku testuje pouze elektronické komponenty a polohovací systém úložného zařízení, což umožňuje rychle odhadnout jejich spolehlivost: obecně trvá v průměru 1 minutu. Kompletní self-test provádí kontrolu všech magnetických povrchů ploten pevného disku