Záchrana dat - obnova dat

Potýkáte se s akutní ztrátou dat a hledáte možnosti jejich obnovy? Potřebujete svá data zpět? V MyBlueDay! od roku 2003 děláme vše pro to, abychom našim zákazníkům ztracená data vraceli. Co nejefektivněji a nejbezpečněji. Chcete vědět, jaká je příčina ztráty dat nebo poškození paměti, jaké jsou možnosti a jaká by byla cena úspěšně provedeného zákroku?  Pokud nechcete řešit technické podrobnosti a přivítáte individuální přístup, maximální přizpůsobení se vašim potřebám společně se špičkovou péčí o váš poškozený disk? Postupujte podle našeho 3-bodového scénáře.

Záchrana a obnova dat

Doručení zařízení do laboratoře

 • osobně kdykoliv v pracovní době
 • sami zašlete jakoukoliv přepravní službou
 • využijete bezplatného svozu zásilky

Kontaktní informace - kam doručit zařízení

Bezplatná diagnostika paměťového zařízení

Diagnostika disku nebo jiného paměťového média je ve standardních případech vždy zdarma a je automatickým a nezbytným prvním krokem před zahájením samotné obnovy dat. Po provedené vstupní diagnostice se dozvíte následující informace:


Přesná a šetrná diagnostika disku

Komplexní procedura obnovy dat

Pokud se po provedené diagnostice disku nebo jiného paměťového média rozhodnete pro záchranu dat, bude práce zahájena ve vybraném režimu s přihlédnutím k vašim potřebám. O zásadních krocích budete průběžně informováni. Jakmile je práce dokončena, obdržíte výsledek k vizuální kontrole a schválení.


Jaký je postup obnovy dat


Podrobnější informace o obnově dat

Pokud se chcete před tím, než své paměťové zařízení komukoliv svěříte dozvědět více informací k problematice ztráty dat, nabízíme na našem specializovaném portálu řadu relevantních a podrobných informací.Zvolte jak vyhledávat:

Co je to záchrana dat nebo obnova dat

Záchrana dat je specializovaný proces navrácení a rekonstrukce digitálních informací, které byly ztraceny, poškozeny nebo nechtěně smazány z různých typů úložných médií. Tyto média mohou zahrnovat pevné disky HDD, SSD disky, paměťové karty, USB flash disky a další formy elektronického ukládání, včetně RAID/NAS systémů. Záchrana dat je často nutná v situacích, kdy dochází k hardwarovým selháním, jako jsou elektro-mechanické poškození, ale také v případech, kdy je narušená funkčnost softwaru paměti, napadení malwarem nebo viry, náhodné smazání souborů, fyzické nárazy či poškození zařízení uživatelskou chybou a přírodními katastrofami jako jsou záplavy a požáry.

Chcete vědět, jak naše služby probíhají krok za krokem? postup obnovy dat

Objednat bezplatnou diagnostiku

Kdo jsme a co pro vás uděláme

MyBlueDay!  [maj blu: dej = můj smutný den]  je přední česká společnost specializovaná na technologie reverzního inženýrství umožňující poskytovat službu záchrana dat z různých typů digitálních paměťových zařízení. Naším posláním je nabízet komplexní data recovery služby od A do Z s maximální možnou úspěšností.

Co děláme a čím se zabýváme

 • Řešíme softwarové závady: smazaná data i na nestandardních platformách jako jsou např. CCTV systémy, naformátované disky či  poškozené souborové systémy Windows, Mac, Linux .
 • Důraz na řešení hardwarových závad disků: naším cílem je obnovit data z elektronicky a mechanicky vadných HDD včetně externích USB disků, SSD zařízení a dalších NAND  flash paměti (USB  a paměťové karty). Samozřejmě nabízíme robustní podporu pro komplexní paměťová zařízení jako jsou síťová úložiště NAS nebo dedikované RAID servery.

Jak to děláme a čím to děláme

 • Pro pokročilou a bezpečnou diagnostiku používáme sofistikované nástroje, zabraňující dalšímu zhoršovaní stavu při získaní maxima informací nezbytných pro zvolení ideální strategie obnovy dat
 • Při vlastní práci využíváme efektivních nástrojů Acelab, Deepspar a RuSolut. Vaše data jsou u nás v bezpečí. Používáme šifrovaná úložiště na uzavřené lokální síti bez přístupu do veřejného internetu. Striktně dodržujeme GDPR.

Co vám dokážeme nabídnout a jak vám pomůžeme

 • Rychlost: Náš tým specialistů je v urgentních případech schopen diagnostikovat problém a navrhnout řešení během několika hodin.
 • Plně vybavená laboratoř využívající nástrojů dle průmyslových standardů (Acelab PC-3000 + Deepspar Disk Imager) umožňující řešit i ty nejzávažnější případy. Pro vaše data máme připraveno více než 500TB diskového prostoru. Proto se nezalekneme sebevětšího disku nebo RAID pole.
 • Spolehlivost: Máme vysokou úspěšnost obnovy dat, podloženou lety zkušeností a stovkami spokojených zákazníků.
 • Transparentnost: Nabízíme detailní bezplatnou a nezávaznou předběžnou cenovou kalkulaci a v případě realizace vás průběžně informujeme o stavu práce na obnově souborů.
 • Bezpečnost vašich dat je pro nás absolutní prioritou a to do převzetí zakázky přes její zpracování po finální bezplatné uchovávání bezpečnostních záloh.

Na jakém zařízení potřebujete provést obnovu?

Interní HDD
Interní HDD
Externí HDD
Externí HDD
SSD
SSD

Paměťovky
USB flash disky
USB flash
NAS
NAS / RAID
 • Interní nebo externí disk
 • Paměťová karta
 • USB flash
 • Mobilní telefon
 • SSD
 • Síťové úložiště NAS
 • RAID server

Obecně se dá říci, že jsme si z pohledu konektivity schopni poradit s naprostou většinou digitálních datových zařízení. Výjimkou jsou magnetooptické disky a úložiště ve formě magnetických pásek, včetně kdysi běžně užívaných DV a miniDV. Další nezbytnou podmínkou jsou u řešených zařízení uživatelské přístupové údaje. Tzn. je-li poškozený disk (nebo jiná paměť) uživatelsky šifrovaný, je nezbytné, aby byla hesla, klíče atp. k dispozici.

Jakým způsobem k nehodě došlo?? Proč došlo ke ztrátě dat?

 • Smazaná dat nebo naformátovaný disk
 • Přeinstalace operačního systému bez provedení zálohy
 • Výpadek napájení, nestandardní odebrání disku od systému
 • Mechanická závada způsobená lidskou chybou, pád, otřes či jiné nešetrné zacházení
 • Bez zřejmého důvodu - i to se často stává

Příčina poškození paměťového zařízení nebo činnost, která vedla k ztrátě dat může mít velký až zásadní vliv na postupy vedoucí k vyřešení problému, ale i k rychlému určení šance na záchranu souborů. Proto, pokud si je majitel vědom, jak ke ztrátě dat došlo, jsme rádi, když se o tuto znalost podělí.

Jak se vaše zařízení chová?

Projevy a symptomy hardwarového poškození paměťových zařízení jsou skutečně pestré. V některých případech může být např. pevný disk bez jakéhokoliv zřejmého projevu (nevydává žádné nestandardní zvuky, točí se...) zničený zcela fatálně, a naopak, externí disk který klepe, může být zcela v pořádku a problém je v nesprávném napájení. V každém případě platí, pokud jakékoliv paměťové médium vykazuje zcela typické projevy vyjmenované níže, existuje zcela reálné riziko jeho elektro-mechanického poškození. Má-li být zachována maximální prognóza na zachování souborů, je nutné zařízení nepoužívat. V případě zájmu nabízíme bezplatné posouzení stavu, včetně svozu zásilky přímo do naší laboratoře.

 • Paměťové zařízení se chová jakkoliv nestandardně a nestabilně
 • Disk nebo jiné paměťové médium se odpojuje a opětovně připojuje
 • Libovolná paměť není detekovaná ani v zařízení ani v systému, je zcela netečná, lidově je "mrtvá"
 • Interní nebo externí disk vydává jakékoliv nestandardní zvuky, chová se akusticky jinak, než na co jste zvyklí 
 • Po vložení paměťové karty do slotu, nebo připojení disku do USB je vyžadováno jejich naformátování
 • Disk je velmi pomalý. Data se kopírují extrémně pomalu, operační systém při práci s diskem zamrzá
 • SSD disk je detekovaný, ale nezobrazuje žádná data
 • NAS úložiště hlásí chybu konzistence, není dostupná administrace ani obsah disku

Jak obnovit data - stručný průvodce možnostmi obnovy souborů

Práce na obnově ztracených souborů je kritickým procesem, který může zachránit vaše cenné informace v případě různých typů datových "katastrof", nebo naopak, v případně nevhodného postupu vést k definitivní ztrátě, kdy nepomůže ani odborná pomoc. Následující seznam vám nastíní několik typických scénářů, které mohou vést ke ztrátě dat, a zároveň nastíníme vhodné postupy a možnosti řešení.

 • Smazaná data. Omylem jste smazali důležité soubory a vyprázdnil jste i koš. V tomto případě je možné využít specializovaný software na záchranu dat, jako je Recuva nebo Disk Drill. Tyto nástroje skenují váš pevný disk a pokusí se najít veškeré "smazané" soubory. Pozor! Na disk obsahující smazaná data nesmí být ukládán žádný obsah. Tzn. tyto programy nesmí být nainstalovány na disk, na kterém k smazání dat došlo. Rozhodně také neukládejte obnovené soubory na disk, ze kterého obnova probíhá! V případě, že jsou smazaná data na systémovém SSD, jsou vyhlídky na obnovu nedobré.
 • Naformátovaný disk. Disk byl omylem naformátován a všechna data byla ztracena. Řešení: Obnova dat z naformátovaného pevného disku je jedním z jednodušších scénářů. V takovém případě můžete využít nástroje jako Stellar Data Recovery nebo EaseUS Data Recovery Wizard či mnoho dalších, které jsou schopny obnovit data i po formátování. Pozor. Opět je důležité zabránit ukládání dalšího obsahu.
 • Poškozený souborový systém. Souborový systém disku (datová struktura) je poškozen, a tím pádem nejsou data přístupná. Typicky mizí soubory a složky, nebo je nelze otevřít, případně je po připojení disku zobrazena hláška o potřebě disk naformátovat. Tento typ poškození je však možné potvrdit až po vyloučení mechanické závady, která se může projevovat obdobnými symptomy. Řešení: V tomto případě je možné využít integrované nástroje na opravu souborového systému, jako je chkdsk na Windows nebo fsck na Linuxu. Je si však nutné uvědomit, že tento způsob opravy je destruktivní, tzn. během opravy dochází k zápisu na disk a změnám dat. Pokud oprava selže, může se jednat o fatální, neřešitelnou situaci. Proto opět doporučujeme využít specializovaných nástrojů při zachování veškerých zásad bezpečnosti. V případě, že jsou data důležitá, doporučujeme navštívit odbornou firmu zabývající se obnovou dat.
 • Hardwarové poškození. Disk je mechanicky nebo elektronicky poškozený. V takovém případě je jedinou možností využití profesionálních služeb firmy, která se specializuje na vyčítání dat z hardwarově vadných nosičů. Má-li být zachována maximální šance na úspěch, je třeba poškozené paměťové zařízení přestat používat. Především u mechanických pevných disků platí, (tak, jako u jakéhokoliv jiného mechanického stroje), provoz ve špatném technickém stavu povede k dalšímu zhoršovaní situace, degradaci zařízení a významnému snížení úspěšnosti.
 • Ransomware útok. Vaše data byla zašifrována ransomwarem. V první řadě je důležité izolovat postižený systém a následně kontaktovat odborníky na kybernetickou bezpečnost. Některé dešifrovací nástroje mohou pomoci obnovit data, ale obecně platí, že vyhlídky v těchto případech nejsou dobré.

Potřebujete pomoci se ztrátou dat, napište nám
Tato stránka používá cookies. Použitím webu souhlasíte s jejich použitím.