Obnova dat ze zašifrovaného svazku Apple APFS

Obnova dat ze zašifrovaného svazku Apple APFS

Na rozdíl od systému HFS+ má moderní souborový systém APFS od společnosti Apple, který se používá v systému macOS 10.13 High Sierra a novějších verzích, nativní podporu šifrování disku. Díky tomu je schopen chránit kritická uživatelská data na úrovni souborového systému, aniž by bylo nutné používat další vrstvu abstrakce poskytovanou úložištěm Core Storage.

Používáte u svého Mac externí disk chráněný heslem? Nemůžete se náhle ke svým souborům dostat? Nedaří se vám vložit heslo a disk odemknout? Pokud Vás zajímá více, čtěte Záchrana a obnova dat z Mac.

Přesto i přes své moderní bezpečnostní funkce tato technologie rozhodně nezaručuje zabránění ztrátě dat. Může k ní dojít v důsledku různých faktorů, jako je lidská chyba nebo výpadek napájení nebo poškození disku jako takového.

Naštěstí lze soubory ztracené na zašifrovaném svazku APFS na interním disku nebo externím zařízení, pokud nedošlo k vážnému poškození částí disku, které uchovávají informace důležité pro dešifrování dat (soubor šifrovacího klíče, metadata atd.) dešifrovat pomocí správného hesla nebo klíče pro obnovu.