Záchrana a obnova dat z Apple - Mac zařízení

Záchrana a obnova dat z Apple - Mac zařízení

Obnova dat z pevného disku  Apple

Pevné disky v počítačích Apple Mac, včetně MacBooků, iMaců a PowerMaců, jsou stejné jako v počítačích s Windows nebo Linuxem. Proto trpí stejnými poruchami, přičemž rozdíly v obnově dat se týkají pouze použitého hierarchického souborového systému (HFS, HFS+). V MyBlueDay standardně provádíme obnovu z harddisku u kterých je poškozená externí elektronika (PCB) , vadný firmware, poškození čtecí / zapisovací hlavy či poškozené povrchy datové plotny (vadné sektory). Podrobné informace o tom, jaké závady umíme v MyBlueDay řešit naleznete na stránce "Typické závady pevných disků".

Používáte ke svému přenosnému "Macu" (Mac Book Pro, Mac Book Air) USB externí disk libovolného výrobce, nejčastěji však Western Digital, LaCie a G-Drive a nemůžete se dostat k datům, které na něm máte uložená? Stalo se tak z ničeho nic, nebo si jste vědomi otřesu nebo i pádu? Chcete-li v každém případě zachovat maximální šanci na úspěšnou obnovu dat z Vašeho Mac disku zařízení již netrapte dalším provozem, obzvláště, máte-li podezření na hardwarový problém. V MyBlueDay nabízíme bezplatnou diagnostiku vašeho disku tak, abyste měli jasnou představu o příčině nestandardního chování disku a o možnostech obnovy dat. Pro více informací můžete využít naší linku nonstop podpory 722 150 150 nebo disk doručit k provedení diagnostiky jakýmkoliv způsobem na naši adresu

Vlastní obnova disků Apple SSD

Většina moderních notebooků Apple (MacBook a Air) má jako primární způsob ukládání dat SSD (Solid State Disk). V řadě Apple MacBook Pro / Air používají proprietární konektor SATA, takže i když je zařízení plně funkční, většina firem poskytujících IT podporu nemá vybavení pro správné propojení s ním. Novější počítače MacBook Pro / Air používají SSD na bázi PCI Express (PCIe). Tyto disky SSD selhávají stejným způsobem jako jiné disky SSD, včetně degradace čipu NAND a selhání čipu procesoru.

Souborový systém Apple HFS+ a APFS

Systémy Mac používají odlišný souborový systém než počítače PC s platformami Windows či Linux. Standardně probíhá obnova dat ze souborových systémů HFS, HFS+ (HFSJ) a HFSX použitých nejen na interních Mac discích, ale i na libovolném externím disku používaném na Mac OS systému. Nejčastěji se jedná o externí disky výrobců LaCie, Western Digital a G-Drive (SanDisk). V roce 2017 navíc společnost Apple představila svůj první nový souborový systém po více než 25 letech - APFS. Jedná se o "kontejnerový" souborový systém, s nímž je práce na obnově dat mimořádně náročná. V MyBlueDay však zvládáme obnovu dat i z disků APFS včetně šifrovaných.

Upřímně nedoporučujeme, aby se uživatelé pokoušeli obnovit souborový systém sami, protože tyto pokusy často vedou k další a neobnovitelné ztrátě dat. Obnova dat ze svazků HFS+/APFS je obvykle výrazně náročnější než ekvivalentní práce v souborovém systému NTFS systému Windows. V MyBlueDay můžeme ze zkušenosti dosáhnout mnohem lepších výsledků než pokusy prováděné prodejnami počítačů či společnostmi poskytujícími všeobecnou podporu IT. Důvod je jasný. Technické vybavení a množství zpracovaných zakázek je základem pro rutinní obnovu dat z Mac zařízení.

Šifrovaný počítač Apple MacBook Pro nebo Air

V mnoha případech je úložné zařízení v počítači Apple (HDD nebo SSD) šifrované. Mnoho zákazníků si  při zadání zakázky není vědomo, že disk uvnitř jejich počítače má zapnuté úplné šifrování disku. Je to proto, že při některých aktualizacích operačního systému společnost Apple automaticky zašifruje interní disk počítače bez vědomí uživatele. Šifrování na datovém úložném zařízení zvyšuje všeobecně množství práce pro kteroukoliv společnost zabývající se obnovou dat a často je obnova významně  komplikovanější

Úspěšně jsme obnovili data ze zašifrovaných disků Apple Mac, které byly částečně zašifrovány / dešifrovány, s nefunkčním úložištěm CoreStorage, vadnými disky Fusion a dokonce i z disků, které byly naformátovány.