Obnova smazaných RAW fotek

Smazali jste si omylem fotky paměťové kartě v libovolném RAW formátu? V MyBlueDay se dlouhodobě specializujeme na tzv. carving smazaných fotografií v nativních formátech výrobců DSLR a bezzrcadlovek.  Každý typ RAW souboru vykazuje odlišné interní konstrukce a proto je obnova RAW fotek vždy šitá na míru konkrétnímu typu. Obnova smazaných RAW tak může v ideálním případě dopadnout se 100% úspěšností. Ideálním případem se rozumí situace, kdy po smazání RAW fotek nedojde k dalšímu zápisu na paměťovou kartu. To znamená, že se na kartu již nefotilo, nebo na se na ní neukládalo video.

Obnova smazaných RAW fotek

Mimo obnovu smazných fotek běžného formátu *.jpg se specializujeme na recovery obrazových souborů, všeobecně nazývaných "RAW" (z angl. raw, což znamená surový nebo nezpracovaný). RAW je soubor obsahující buď vůbec nebo minimálně zpracovaná data (RAW ztrátový vs. bezztrátový) ze snímače digitálního fotoaparátu (zpravidla DSLR / mirrorless). RAW není přímo souborový formát, ale spíše třída souborových formátů, kdy každý výrobce fotopřístroje aplikuje odlišný formát RAW souborů. Pro snadnou identifikaci má každý z RAW formátů svoji extenzi (příponu) v názvu souboru, podle které ho je možné identifikovat. To co však hraje hlavní roli při obnově smazaných RAW fotek je unikátní signatura každého z typu.

Zajišťujeme profesionální podporu pro formáty smazaných RAW fotek firem Nikon *.nef; Canon *.crw, *.cr2; , *.cr3; Pentax *.pef, *.pex; Olympus *.orf; Sony *.arw, *.sr2, *.srf; Adobe *.dng; Sigma *.x3f; Fuji *.raf; Hasselblad *.3fr; Minolta *.mrw.