Firmware pro disk serie KingDian M280 120GB

Existující verze firmware disku KingDian M280 120GB


Firmware HDD / SSD je definován jako počítačový program, který je pevně zakódován v pevném disku nebo SSD a obsahuje jeho základní provozní parametry. Jiný způsob, jak si to představit, je, že firmware je softwarový prostředník, který umožňuje hardwaru komunikovat se softwarem (tj. operačními systémy Windows atd.). V případě pevného disku je firmware program, který řídí chování a tovární nastavení, dokonce i identitu tohoto disku. Každý disk, který vyjde z výroby a je používán v počítači nebo serveru, má firmware nainstalovaný z výroby.

Firmware pevného disku je integrovaný software, který řídí a spravuje různé aspekty chodu pevných disků. Firmware je navržen tak, aby umožnil komunikaci mezi operačním systémem počítače a pevným diskem a zajišťoval, že data jsou správně ukládána a načítána. Pevné disky mohou být HDD (Hard Disk Drive) nebo SSD (Solid State Drive), ale princip fungování firmwaru je v obou případech podobný.

>> Vytvořit on-line požadavek na diagnostiku poškozeného disku KingDian M280 120GB

Potřebuji

Upozornění! Chcete-li zobrazit parametry disku KingDian M280 120GB, vyberte ze seznamu níže buď konkrétní verzi firmware u disku použitého, nebo, pokud verzi neznáte, verzi libovolnou. Technické parametry disků jsou bez ohledu na verzi firmware identické.

Verze FWZastoupeno v %
Q0526A50%
SBFM61.250%

Co přesně je firmware HDD a kde se nachází?

Firmware na pevném disku je, jak jsme zmínili, software, který je ve skutečnosti zapsán nejen do vnější elektroniky disku, ale také na vlastních datových plotnách. Firmware je zodpovědný za mnoho hlavních funkcí pevného disku, včetně přístupu k datům a čtení a zápisu na disk.

Poškozený firmware pevného disku HDD

Smutným faktem je, že v případech, kdy je firmware poškozený nad určitý rámec, ani ta nejzkušenější datarecovery firma zabývající se opravou pevných disků neobnoví data na takovém disku uložená. Pokud jsou poškozeny určité části firmwaru, může to zásadně omezit funkčnost pevného disku a umožnit pouze částečný přístup k datům.

Firmware se u HDD zapisuje mmj. do místa na datových plotnách, které se nazývá systémová oblast HDD, případně servisní oblast disku. Firmware se skládá ze skupiny modulů, které obsahují data zodpovědná za určité funkce pevného disku. Některé z modulů jsou také zodpovědné za opravu jiných modulů a spoléhá se na ně, jsou poškozeny nebo poškozeny. Obecně platí, že problematika vadného firmware u HDD je poměrně extenzivní oblastí, není však natolik zásadní jak v případě poškození firmware v řadiči SSD disku.


Potřebujete pomoci se ztrátou dat, napište nám