Obnova dat ze stolního USB externího disku

Externí nebo přenosné pevné disky nám pomáhají udržet data velkého objemu v bezpečí v případě selhání primárního interního pevného disku. To ovšem platí v případě, že z kritických dat na interním pevném disku vytváříme duplicitní zálohu na desktop externí disk. Pokud data pouze přesouváme a na externím desktop disku udržujeme unikátní archiv dat, můžeme o všechny tyto výhody přijít. Proto se v těchto případech stává nezbytnou potřeba profesionální obnovy dat ze stolního externího disku.

Obnova dat ze stolního USB externího disku

Obnova dat z USB stolních zálohovacích disků

Stolní externí disky USB i Thunderbolt se v podstatě skládají z pouzdra obsahujícího standardní pevný disk se SATA rozhraním a adaptérem rozhraní USB, Thunderbolt nebo Firewire. Proto jsou tyto diskové jednotky náchylné ke všem obvyklým problémům spojeným s pevnými disky IDE a SATA,  ale také k některým dalším, které přináší použití externího pouzdra, USB / SATA bridge a napájecího zdroje. V MyBlueDay máme dostatek zkušeností a profesionální techniky, kteří dokáží obnovit data z externího pevného disku. Tři nejčastější problémy, které jsme u stolních USB disků zaznamenali, jsou poškození logického souborového systému, fyzická poškození a poškození v důsledku přehřátí.

Potřebuji obnovit data na svém disku

Typické poškození stolního USB úložiště

 • Smazané soubory a složky
  Obnova smazaných dat na externím disku má všeobecně velice dobrou šanci na úspěch v závislosti na případném dalším zápisu na disk.
 • Omylem naformátovaný disk bez provedení zálohy
  Záchrana dat z naformátovaného externího disku má opět dobré prognózy při zachování několika zásadních podmínek
 • Poškozený systém souborů v důsledku nesprávného odpojení od USB portu
  Tato příčina ztráty dat na disku může mít různé symptomy a typicky doprovází některou z mechanických závad hdd jako jsou vadné sektory nebo vadná čtecí / zapisovací hlava disku. Mezi možné projevy patří hláška systému o nutnosti připojený disk naformátovat, dále stav, kdy náhle z disku mizí soubory a složky nebo je při pokusu o jejich otevření zobrazena chybová hláška.
 • Poškozený USB konektor u disku
  Ulomený USB konektor u 3.5" externího disku neznamená zpravidla významný problém. S jednou výjimkou a to jsou disky Western Digital My Book. Zde je USB konektor součástí brige, který mmj. slouží k šifrování dat na disku
 • Poškozená vnější elektronika disku v důsledku přepětí ze sítě nebo po poškození napájecího 12V zdroje.
 • Mechanické poškození
  Dochází k němu typicky po pádu nebo otřesu, ale i zcela spontánně selháním disku jako takového.
 • Selhání dekryptovací rutiny u uživatelsky šifrovaných disků
 • Zašifrování ransomwarem