Záchrana a obnova dat z kamery GoPro

V MyBlueDay dokážeme obnovit ztracená, smazaná nebo jinak nedostupná videa z karty microSD použité v outdoorové kameře GoPro, která se pak budou správně přehrávat! Naprostá většina software určeného k obnově dat v těchto případech selhává, protože surové soubory MPEG produkované kamerou GoPro jsou silně fragmentované. Díky vlastním postupům je však dokážeme přepočítat opět do správného pořadí a vytvořit ideálně původní video. Je to trochu, s nadsázkou, jako rekonstruovat skládačku, která byla pohozena na zem!

Záchrana a obnova dat z kamery GoPro

 MyBlueDay se dlouhodobě specializujeme na obnovu a opravu MPEG videa (.MP4) ze všech verzí kamer GoPro Hero, Hero 8, Hero 9, Hero 10, Hero Max, Hero 7, Hero 6, Hero 5, Hero 4, Hero 3 a Hero, stejně jako z mnoha kamer pro drony DJI, a dále kamer Canon, Sony, Leica, včetně rozlišení 4K / 8K. 

Problém při obnově dat smazaného videa z kamer GoPro, Canon a některých dalších je nejen vnitřní struktura souborů, ale i jejich extrémně vysoká fragmentace. Všeobecně platí, že v případě, kdy probíhá obnova smazaných dat pomocí dostupného software (ať již bezplatného nebo komerčního) jsou zpravidla výsledky obnovy na běžných platformách poměrně uspokojivé.

Ne tak u obnovy MP4 souborů ze zmiňovaných kamer GoPro a fotoaparátů Canon. Ačkoli vypadá výstup obnovy na první pohled dobře, použité aplikace naleznou hledané soubory, ty vykazují korektní parametry včetně metadat, při přehrání nastane problém. Obnovený soubor se přehrává, ovšem pouze se zvukovou stopou. Obraz není k dispozici.

Důvody poškození nebo ztráty videosouborů z kamery GoPro a Canon

  • Zformátování paměťového NAND čipu použité MicroSD karty
  • Pád nebo nebo otřes fotoaparátu či kamery
  • Vybitá baterie během natáčení nebo přehrávání
  • Náhodné nebo chybné vymazání souboru
  • Stejná karta byla použita ve více fotoaparátech nebo kamerách
  • Použití nevhodného softwaru pro obnovu, který zapisoval zpět na paměťový čip karty. Poznámka: To může často vést k tomu, že oblasti videa nelze plně obnovit.

Oprava poškozených souborů pomocí GoPro SOS

Profesionální obnova dat z paměťové karty je jedna z variant řešení. Mimo použití utilit na obnovu dat svépomocí existuje další způsob, jak video teoreticky opravit. Můžete použít systém GoPro SOS. Jedná se o vestavěný systém určený především k opravě poškozených videí v kameře. Je důležité mít na paměti, že automatický systém opravy SOS kamery GoPro má určitá omezení, takže je možné, že budete muset video opravit jiným způsobem. Zde je návod, jak krok za krokem opravit video pomocí této metody:
  • Krok 1: Při tomto postupu musíte jednoduše znovu vložit kartu SD, která obsahuje poškozené video.
  • Krok 2: V okamžiku, kdy ji vložíte, vás systém upozorní na poškozený záznam.
  • Krok 3: Nyní stiskněte libovolné tlačítko a systém automaticky zahájí proces opravy.
K systému SOS je třeba poznamenat, že tato metoda nemusí být vždy prováděna na kopiích poškozených souborů tak, aby byla originální karta obsahující vadný soubor vždy k dispozici pro následné pokusy.

Obnova  videa z kamery dronu DJI

Kamery DJI jsou velmi podobné kamerám GoPro v tom, že ukládají video v prokládaných proudech. To znamená, že při smazání videosouborů nebude obnova videa běžnými prostředky fungovat. V MyBlueDay pracujeme na nových postupech pro podporu řady kamer DJI Phantom. Nyní je podporováno několik typů kamer pro drony DJI.V případě potřeby obnovit data z kamery DJI nás pro více informací o aktuálních možnostech kontaktujte na 722 150 150

Záchrana videa z digitální kamery Canon EOS

Digitální fotoaparáty Canon EOS používají  při záznamu videa téměř vždy alespoň dva nesekvenční fragmenty. I v tomto případě běžné způsoby obnovy smazaných videosouborů selhávají.  I takový problém vyřešíme a videa uložíme ve správné délce a původním rozlišení. Podporujeme i videa ve formátu 4K Motion JPEG.